Chcę zapytać o więcej szczegółów 788 273 020 (Piotrek)

Przyciemnianie szyb Tarnów

Przyciemnianie szyb to czynność dość kontrowersyjna. Co ciekawe, kontrowersje te są w dużym stopniu ograniczone do naszego kraju i koncerny samochodowe o światowej skali działania zupełnie się tym nie przejmują przyciemniając szyby swoich najbardziej popularnych modeli ze średniej półki. Jest to po prostu bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na zmniejszenie ilości światła wpadającego do samochodu i tym samym na zmniejszenie temperatury w jego wnętrzu. Co więcej, przyciemnione szyby utrudniają zobaczenie rożnym drobnym złodziejaszkom torebki czy laptopa pozostawionych na siedzeniu pasażera, a nawet jeśli już dojrzą takie rzeczy, przyciemniona szyba zaoferuje im znacznie silniejszy opór od szyby całkowicie przepuszczalnej.

Co w związku z powyższym powoduje skręcanie się nosów polskich klientów?

Co w związku z powyższym powoduje skręcanie się nosów polskich klientów? Głównie przekonanie o tym, że przyciemniane szyby są dla jakichś gangsterów, a w najlepszym wypadku(?) – dla polityków. Trzeba po prostu pokonać ten stereotyp i zafundować sobie przyciemniane szyby. Trzeba jedynie pamiętać, by przestrzegać polskiego prawa w tej kwestii. Przyciemnianie szyb Tarnów dozwolone jest tylko wtedy, kiedy przednia szyba przepuszcza przynajmniej 75% światła, a szyby boczne muszą światła przepuścić 70%. Przyciemnianie innych szyb możliwe jest tylko pod warunkiem posiadania przez samochód lusterek bocznych, co raczej nie jest trudne do spełnienia. Przepuszczalność powinna być potwierdzona homologacją, którą warto zawsze przy sobie mieć.


Skontaktuj się

Przyciemnianie szyb można wykonać na dwa sposoby:

 • - za pomocą termokurczliwej folii
 • - albo za pomocą specjalnego procesu metalizacji szkła tlenkami tytanu w specjalnych piecach.

Foliowanie można wykonać samodzielnie, ale nie jest to najlepszy pomysł. Najczęściej, dla pewności, trzeba wykonywać tą czynność po zdjęciu szyb, a przynajmniej po specjalnym przygotowaniu miejsca pracy, czyli okolic foliowanej szyby. Większość amatorów nie wie, że szyba musi mieć absolutne zero uszkodzeń i przed foliowaniem musi być odpowiednio umyta wodą z szamponem. Jeśli tego nie dopilnujemy, folia zacznie się odklejać. To samo stanie się wtedy, kiedy źle dopasujemy folię do szyby, a jak nietrudno zauważyć, szyby samochodowe to nie płaskie prostokąty. Pomijamy już tu w zupełności fakt, że kupując folie Internecie możemy dostać produkt bardzo kiepski, albo nie spełniający norm.

Przyciemnianie tytanem

jest oczywiście trochę droższe, ale daje nam idealny efekt końcowy. Mamy też pewność, że nigdy nic się z szybą nie stanie, ponieważ jej metalizowanie jest procesem zupełnie nieodwracalnym. Nie da się zmyć tlenków tytanu, ani nie wyblakną nam one.
Serwis pojazdów w Tarnowie

Tania i sprawdzona naprawa

Umów się na wizytę pod numerem telefonu 788 273 020.

Specjalizacja

Silniki diesla

TDI 1.9 - DIESEL VW
 • TDI
 • JTD
 • CRDI
 • CDTI
 • CDI
 • DCI
 • TDCI
 • HDI
 • i inne
Cała oferta usług